péče o vaše nové dítě želva: dělat a nedělat

vaše dítě želva přidá malé a (relativně) snadné pet do vaší domácnosti. I když žádné zvíře by mělo být přijato bez pečlivého zvážení, želvy mohou být zábavné, láskyplný, a jednat se svými lidskými majiteli. I když neberou tolik každodenního závazku jako pes nebo kočka, budete se muset naučit, jak se starat o želvu, aby se mu dařilo ve svém novém domově.

 chlapec se dívá na želvu na přepážce
seabreezesmallengine/.com

najděte si místo pro své dítě želvy

než si přinést svou želvu domů, je třeba připravit svůj domov. Vaše první klíčové rozhodnutí při nákupu nové želvy je, zda získat suchozemské zvíře nebo vodní zvíře. Vyžadují mírně odlišná stanoviště, ale oba budou potřebovat přístup k vodě a půdě, což znamená, že musíte plně vybavit své terárium, abyste si mohli užít obě prostředí. Želvy jako prostor, takže budete muset najít velkou určenou oblast ve vaší domácnosti. Dokonce i malé želvy se zvětšují, takže se ujistěte, že jeho nový domov mu poskytne dostatek prostoru, až vyroste. Můžete se také rozhodnout použít startovací stanoviště a upgradovat, jak roste.

Pet želva plave ve své nádrži
Sandy Karreman/. com

nastavit jeho stanoviště

při navrhování baby turtle stanoviště, je důležité, aby se poměr vody k zemi tak akorát. Mnoho výpočtů založíte na velikosti želvy, což znamená, že se bude lišit podle typu a věku želvy. Začněte s větší hmotností půdy, abyste mohli zvýšit objem vody, jak váš nový mazlíček roste. Plánujte mít alespoň 50% půdy (pro suchozemskou želvu) nebo velkou oblast vyhřívání (pro vodní želvu), když je plně dospělý. U vylíhnutí byste měli zajistit, aby hloubka vody byla větší než šířka jeho skořápky, ale ne tak hluboká, že má potíže se dostat ven. Můžete to měřit s pravítkem předem, ale měli byste být schopni zjistit, zda má snadné plavání. Nainstalujte rampu, pokud to vypadá, že se snaží dostat dovnitř a ven z vody.

nepoužívejte příliš malé pouzdro ani žádnou nádrž bez víka. Jakmile máte nastavenou vodní situaci, dostanete se k zábavné části: zdobení nového domova vaší želvy. Přidejte do svého návrhu směs hornin, rostlin a struktur, aby je mohl prozkoumat. Přemýšlejte o tom, kde necháte další jídlo, jako jsou rostliny, které mu během dne okusují, a držte je mimo vodu. Želvy musí zůstat v teple a budete muset do skříně nainstalovat topnou lampu, aby se teplota udržovala kolem 85 stupňů. Nakonec udržujte nádrž čistou filtračním systémem a lopatkou, ale stále měňte vodu každých pár dní.

domácí želva jíst salát
JGA/

Naplánujte si svůj plán krmení

krmení želvy může být jednou z nejzábavnějších částí každodenní interakce s ním. Ve volné přírodě želvy jedí stravu červů, hlemýžďů a rostlin spolu s několika dalšími věcmi, které můžete najít kolem jejich vodních děr. Potraviny ze zverimexu udrží jeho stravu vyváženou a je navržen tak, aby napodobovat vitamíny a živiny, které by hledat, kdyby se mohl volně toulat. Mějte na paměti, že vodní želvy musí dostat své jídlo do vody a podle toho plánovat. Mnoho majitelů domácích zvířat se rozhodne krmit své želvy v samostatné nádrži, pokud se jídlo dostane obzvláště chaoticky, aby se zabránilo každodennímu čištění. Dětské želvy potřebují krmení každý den, ale můžete to zúžit, jak stárne.

i když si to možná neužijete, želvy rádi chytají jídlo. Dejte mu příležitost vyzkoušet si to jako dítě tím, že ho nakrmíte živou kořistí a uvidíte, jestli se k tomu dostane. Pro suchozemský plaz to znamená cvrčky nebo červy na souši a pro vodní druh to budou ryby ve vodě.

želva prozkoumávající dvůr
Marcus Dietachmair / Unsplash.com

udržujte ho v záběru

želvy se neradi manipulují a mohou přenášet nemoci, které jsou pro člověka špatné. Při každém kontaktu s ním používejte správné mytí rukou. Kromě hraní v době jídla si vaše želva může užít objevování vnějšího světa. Dávejte pozor na dravce a únikové cesty a vezměte ho ven (pokud to počasí dovolí), aby chodil po dvoře a vyhříval se na slunci. V jeho domě si želvy budou hrát s hračkami, jako jsou skořápky nebo rostliny, a rádi kopají do štěrku.

vaše želva může být malá, když ho přivedete domů, ale bude větší. Všichni víme, že želvy také skvěle žijí dlouho. Když přinesete domů želvu, přihlašujete se, abyste se o něj starali možná 40 až 50 let. Ujistěte se, že víte, kdo ho vezme, když se vaše dítě odstěhuje nebo se o něj postará. Se správným plánem na místě, i když, budete mít zábavu a ne příliš náročné pet pro váš domov pro nadcházející roky.

Doporučení editorů

  • co byste měli krmit svého křečka?
  • tyto rostliny slané vody vdechnou život vašemu akváriu
  • 5 ryb, které dobře žijí s bettas
  • okamžitě zkontrolujte tyto 3 věci, pokud ryby plavou v horní části nádrže
  • chcete, aby byl váš křeček šťastný? Existuje několik jednoduchých věcí, které můžete udělat