Nejlepší tipy pro balení a zmrazení zvěřiny

Chcete-li udělat svůj nejlepší zvěřinový guláš, potřebujete dobré maso, což znamená, že se o něj řádně staráte z pole do mrazničky na stůl. (Foto: Getty Images)

Velká zvěřina zůstává skvělá, pouze pokud je správně zabalena a zmrazena. Dejte tyto techniky do práce, abyste zachovali svou odměnu lépe a déle.

znáte jeden důvod, proč se lovecké sezóny jelenů tradičně konají na podzim a na začátku zimy? Existuje jen málo biologických důvodů k lovu jelenů pouze v těch ročních obdobích, kromě toho, že je schopen rozeznat Dolar od laň. Je pravda, že první herní manažeři nechtěli zabíjet se závislými kolouchy, kteří jsou stále v závěsu. Ale jak na tom záleží, když v červnu, srpnu nebo listopadu odstraníte ze stáda toho paroží jelena?

jedním z důvodů pro chladné počasí lovecké sezóny najde své kořeny v chladném až chladném počasí potřebném pro zachování sklizně. Ve dnech před rozšířenou elektrifikací a poté spolehlivými mrazáky, lov na podzim a na začátku zimy poskytl lovci šanci uchovat čerstvé maso po dobu nejméně několika týdnů až několika měsíců, v závislosti na jeho zeměpisné šířce v Jelení zemi.

pokud nepoužíváte nejlepší metody pro balení a zmrazení zvěřiny, můžete skončit s mrazem spáleným masem nebo jinými problémy, které snižují vaše množství jedlého masa.

samozřejmě, že dnes máme mnohem lepší možnosti konzervování zvěřiny. Výroba uzenin, stejně jako sušení a kouření masa, jsou důležitou součástí scény zpracování zvěřiny, stejně jako tyto techniky byly zpět, když. Ale to, co teď máme, je schopnost zmrazit maso a vychutnat si steaky, kotlety, pečeně a mleté maso dlouho poté, co zastřelíme toho jelena.

zde je příklad. Venkovská elektrifikace nepřišla do částí Spojených států až do 1930 a v mnoha venkovských oblastech, až do 1940 a dokonce 1950. Moji příbuzní v kopcích jihozápadního Wisconsinu, stejně jako“ Vnitrozemí “ Centrální Nebrasky, nedostali elektrické vedení do svých domovů až do konce 40. let 19. století!

ale jen házení masa do mrazničky nebylo nikdy dobrý nápad. Ve skutečnosti, čím lepší a důkladnější techniky používáte k balení a zabalení zvěřiny, tím déle vydrží v mrazáku a tím lépe bude chutnat. Pojďme prozkoumat všechny důležité faktory, které jdou do balení a zmrazení zvěřiny.

možnosti mrazničky
když jsem založil rodinu a poté začal vážně lovit jeleny, abych pomohl nakrmit uvedenou rodinu, rychle se ukázalo, že horní mrazicí prostor rodinné chladničky nebude dělat svou práci. Za prvé, to neměl dostatek prostoru pojmout mnohem víc než maso z jednoho vykostěného jelena (a pak, tam byl malý nebo žádný prostor pro nic jiného). Za druhé, mrazicí jednotky chladničky prostě nezůstávají dostatečně chladné pro dostatečné dlouhodobé skladování. Řešení? Vyhrazená mrazicí jednotka na plný úvazek. Máte dvě základní možnosti.

mrazák na hrudi-ve tvaru krabice se sklopným víkem nahoře je mraznička na hrudi (známá také jako hluboké zmrazení) nejlepší volbou pro dlouhodobé zmrazení masa. Výhody mrazničky na hrudi se zaměřují na jeho schopnost zůstat chladnější, delší. Vzhledem k tomu, že studený vzduch klesá, je těžké uniknout, když otevřete jednotku a načtete položku. To také pomáhá v případě výpadku napájení; jednotka ve stylu hrudníku udrží maso zmrazené déle.

nevýhoda mrazniček na hrudi souvisí s přístupem. Otevření tohoto víka a kopání skrz jeskyni-zatížení balíčků může být náročné. Závěsné koše, které překlenují horní hrany mrazničky, nabízejí některé možnosti organizace. V hlavním mrazáku můžete použít stohovatelné koše.

pro ekonomiku používám pouze těžké nákupní tašky k organizaci masa: mletá zvěřina V jednom sáčku, kotlety, steaky a pečeně ve vlastním sáčku(pytlích) a tak dále. Ať tak či onak-koše nebo tašky-přesouváte méně kusů místo toho, abyste třídili desítky menších jednotlivých balíčků, abyste našli to, co chcete. Umístěte maso, které na chvíli nepoužíváte, na spodní část jednotky. Je tam trvale nejchladnější a to pomůže masu vydržet déle.

vzpřímený mrazák-vzpřímené mrazničky jsou právě to, že stojí vzpřímeně stejně jako vaše lednička. Sloupky, s jejich policemi, usnadňují organizaci a přístup ke všem věkům balení, které ukládáte uvnitř. Další výhodou je, že většina vzpřímených mrazniček má funkci automatického odmrazování. To ve skutečnosti znamená, že kompresor mrazničky se na chvíli vypne, obvykle denně, na několik minut. Malý ventilátor pak používá teplý vzduch k roztavení nahromaděného mrazu. To udržuje mrazničku efektivní a dělá málo, aby ublížilo vašemu masu. Cyklus automatického odmrazování přidává pouze stupeň nebo dva, než se cívky mrazničky vrátí zpět a teploty se ochladí.

jedinou skutečnou nevýhodou vzpřímené mrazničky je to, že nezůstává tak chladná jako mraznička na hrudi. A když otevřete vzpřímené dveře, všechno uvnitř je krátce vystaveno teplému vzduchu, na rozdíl od toho, když se dostanete do „hlubokého mrazu“.“

preference typu mrazničky je osobní volbou a pravděpodobně ji již používáte. Co je však důležitější pro dlouhodobé uchování zvěřiny, je to, jak ji zabalíte před zmrazením.

možnosti balení masa
tři hlavní koncepty přicházejí do hry, když přijde čas zabalit čerstvě nakrájenou zvěřinu do mrazničky.

č. 1-vzduch je nepřítelem zmrazeného masa. Čím méně kyslíku se dostane do masa, tím menší je šance, že musí vyschnout, vybudovat mrazák a ztratit chuť. Je to tak jednoduché.

č. 2-větší kusy masa znamenají, že je méně masa vystaveno vzduchu. Pokud můžete zmrazit“ fešáky „nebo“ kousky “ masa a provést konečné řezné práce později, po rozmrazení vaše maso vydrží déle v mrazáku. Příklad: Uložte kus masa z předního ramene na dušené maso, ale udržujte jej neporušený a po rozmrazení jej nakrájejte na kousky dušeného masa.

č. 3-čím chladnější, tím lépe. Nula (0) stupňů F nebo chladnější je optimální teplota pro konzervování masa. Doporučení: nastavte mrazničku na nejchladnější možnou teplotu. Malé přírůstkové náklady na to, aby tento mrazák fungoval častěji, stojí za to, aby byla zachována kvalita vaší primární zvěřiny. Navíc, čím je maso chladnější, než dojde k výpadku napájení, tím déle bude trvat, dokud nebude obnovena elektřina.

nos. 2 a 3 se snadno provedou. Č. 1 je kritická: jak můžete zabalit maso, abyste odstranili vzduch a ujistili se, že vydrží dlouho v dobré kondici? Existuje hierarchie dobrých, lepších a nejlepších možností:

vakuové tmely jsou super pro udržení čerstvého masa nebo jiných předmětů, dokud je nebudete chtít připravit. Přidejte čerstvé bylinky nebo koření, trochu marinády nebo cokoli, co dáváte přednost, utěsněte a pak budete připraveni vařit za pár dní, týdnů nebo příští rok.

dobrý: uzavřete do plastových mrazicích sáčků — nejjednodušší způsob balení zvěřiny do mrazničky je ve vysoce kvalitních (silnostěnných) plastových mrazicích pytlích. Nezapomeňte si zakoupit tašky označené „mrazák“, ne “ skladování potravin.“Sáčky na skladování potravin budou příliš tenké, aby účinně chránily zvěřinu před chladem.

nezmrazujte zvěřinu v plastových mrazicích sáčcích, pokud očekáváte, že maso vydrží v mrazničce déle než šest měsíců. Proč? Za pohodlí zaplatíte cenu: pouhé házení masa do sáčku a jeho utěsnění nevylučuje veškerý vzduch kolem masa. Kyslík (viz bod č. 1 výše) je nejhorším nepřítelem masa v mrazáku.

to znamená, že existují techniky pro minimalizaci vzduchu uvnitř vaku. Jedním ze způsobů je vytlačit a válet sáček kolem masa, jak jdete, a pokusit se propašovat těsnění, zatímco vzduch je stále venku. To nefunguje dokonale, ale může jít dlouhou cestu k odstranění většiny vzduchu.

dalším trikem je přetočení a vytlačení vaku, aby se většina vzduchu dostala ven a téměř uzavřela těsnění, poté vložte slámu s malým průměrem do otvoru a vysajte veškerý vzduch, který můžete před dokončením utěsnění.

během minulé sezóny Wisconsinu jsem zmasakroval malý dolar a zabalil maso do plastových sáčků, abych ušetřil čas. Jelena jsme ale spotřebovali za dva měsíce, a to bylo záměrné, jinak bych ho zabalil lépe.

lepší: zabalte do mrazicího papíru-mrazicí papír je lepší volbou pro balení zvěřiny. Nezapomeňte si zakoupit klasický mrazicí papír, který má na jedné straně voskovou vrstvu. To je strana, na kterou dáte maso. Maso můžete zabalit přímo do mrazicího papíru, ale lepší metodou je nejprve zabalit maso do plastového obalu (mnozí z nás to nazývají značkou Saran Wrap) před zabalením do voskového papíru.

položte maso, které chcete zmrazit, na velký list plastového obalu. Sklopte, přetočte a zabalte, stlačte, abyste odstranili vzduch. Poté položte maso zabalené do plastu na list mrazicího papíru a znovu zabalte. Existují dobrá Videa na YouTube o technice balení mrazicím papírem, ale tento obecný proces skládání/role/zabalení funguje nejlépe. Vytlačte přebytečný vzduch za chodu a pak obal uzavřete.

Best: Seal Using a Vacuum Sealer-the best plan of all for freezing butchered zvěřina is to employees a vacuum sealer machine. Jedná se o perfektní obalové řešení, protože odstraňuje téměř veškerý vzduch z obalu a používá vysoce kvalitní materiál. Vakuový tmel se snadno ovládá. Zde je několik tipů, jak je efektivně používat.

* utěsněte první stranu materiálu sáčku. Teplo utěsňuje jeden okraj.

* vyjměte výsledný sáček a vložte do něj maso.

• vložte druhý (otevřený) konec vaku do stroje a zavřete / zamkněte. Zapněte stroj a vzduch bude odsáván, následovaný okrajem tepelného utěsnění vaku.

• nepřeplňujte tašku. Trochu extra materiál sáčku použitý je malá cena k ceně zaplatit za velkou pečeť.

* vyhlaďte co nejvíce vrásek v sáčku před a během vakuového a těsnicího procesu, abyste pomohli udržet vzduchové kapsy.

• pokud si nejste jisti pečetí, udělejte to znovu. Je lepší použít trochu více času a materiálu, než zničit perfektní sadu kotlet nebo steaků.

Weston Supply (www.WestonSupply.com) nabízí kompletní sestavu vakuových těsnicích jednotek a zásob pro domácí řezníka jelenů. Weston Harvest Guard a Professional Advantage Sealers začínají výběr, s modely jít celou cestu až do série Weston Pro. Realtree Sportsman Advantage Sealer je skvělá jednotka, a ideální pro zpracování zvěřiny doma.

kvalitní materiál sáčku pro jakoukoli těsnicí jednotku se může zdát jako významná investice. Ale je to malá cena za prémiovou chuť, když to maso rozmrazíte později. A je to také malá cena, kterou musíte zaplatit ve srovnání s tím, co bylo zapotřebí ke sklizni toho jelena (pokud jde o peníze a čas) na prvním místě!

Sledujte: připravte latinskoamerickou zvěřinu dušenou ve víně

jak dlouho vydrží vaše zvěřina?
jak dlouho tedy vaše zvěřina vydrží v mrazáku? Do hry vstupuje mnoho faktorů — přístup vzduchu, teplota mrazničky, použitý obalový materiál — ale obecně je jeden rok cílovým časovým rámcem pro dokončení zvěřiny. To vám také dává důvod vrátit se na lov! Vzhledem k mrazničce 0 stupňů F platí pro dlouhověkost masa následující doporučení:

plastové sáčky: 3 až 6 měsíců.
dvakrát zabalený mrazicí papír: 6 měsíců až 1 rok.
vakuové utěsnění: 1 rok až 15 měsíců.

od mladých-of-the-Rok whitetails pro dospělé dělá a babek, malé i velké, každý jelen střílet nabízí až odměnu prime zvěřiny. Je to vaše práce jako lovec, aby se co nejlépe starat o to požehnání whitetail masa. Správné zabalení a dobré zmrazení je nedílnou součástí procesu. Dejte tyto přístupy do práce a užijte si každé poslední sousto té zvěřiny.

– Tom Carpenter je vášnivý lovec jelenů a venkovní spisovatel z Minnesoty.

+++++

připravte se na nejlepší zvěřinu
zvěřina na večeři vás provede každým krokem na cestě od pole ke stolu. Žádný detail není vynechán – od správného polního oblékání a porážky až po skladování a přípravu zvěřiny. Získáte také rozdělovač jelenů Viking, abyste se vyhnuli otupení nože, když jej používáte k otevření hrudníku nebo rozdělení pánevní kosti. Vyhněte se řezání sebe nebo někoho jiného nožem při řezání těchto obtížných oblastí. Až skončíte s přípravou zvěřiny, budete mít 301 receptů na vaření pro sebe nebo hosty! Získejte svou sbírku zde.