může být Crappie nadměrně loven a chován na farmě?

 může Crappie být nadměrně loven a chován na farmě
může Crappie být nadměrně loven a chován na farmě

Crappie je jednou z nejoblíbenějších ryb v USA Díky velké části své hojné populaci. Některým se může zdát neuvěřitelné, že crappie může být nadměrně loven nebo že někteří budou hospodařit s crappie, aby udrželi populaci na rozumné úrovni. Ale tam jsou některé mylné představy o crappie, které je důležité vědět, takže můžete najít správné zdroje crappie při rybolovu.

Může Být Crappie Nadměrně Loven?

odpověď zní ano, crappie může být přelovena stejně jako každá jiná ryba. Může se zdát neuvěřitelné, že ryba, která produkuje tolik vajec, může být nějak přelovena, ale existuje spousta důkazů, které ukazují, že se to stalo.

po dlouhou dobu se věřilo, že crappie je v jejich populacích cyklická, s chudými i bohatými časy pro rybolov. Výzkum v průběhu desetiletí však ukázal, že když jsou chyceni zakrnělí crappie, je to obvykle výsledek nadměrného rybolovu. To znamená, že mladí crappie, které jsou obvykle obtížnější chytit ve srovnání s dospělými dospělými, jsou chyceni častěji, což je známkou nadměrného rybolovu.

může trvat několik let, než se populace crappie zotaví, zejména v oblastech, které jsou často loveny. Proto byly na některých místech stanoveny limity pro rybolov crappie, aby bylo možné obnovit populaci. Tyto limity zahrnují minimální délku 10 palců crappie, které mohou být chyceny. Při dodržování těchto omezení má mladý crappie šanci růst a stát se dospělými, což obnovuje populaci.

Může Být Crappie Chována Na Farmě?

odpověď je, že je to možné, ale existují omezení. Je to proto, že crappie se obvykle nacházejí v potocích, řekách a větších vodních útvarech, jako jsou jezera. Pokud je omezeno na rybníky nebo malá jezera, populace crappie má tendenci způsobovat velké problémy.

vzhledem k tomu, že se crappie živí dietou druhů podobných cejnům a okounům, překrytí znamená, že ryby soutěží o stejné zdroje potravy. To nemusí být problém po celá léta za předpokladu, že populace crappie je nízká. Protože však crappie produkuje tolik vajec,je možné, že populace exploduje za jediný rok a rychle spotřebuje všechny dostupné zdroje potravy.

takže, pokud váš rybník má také basy a pražma, pak crappie bude jíst jejich zásobování potravinami stejně. To znamená, že pokud máte v úmyslu na farmě zvyšování crappie v malém těle vody, existuje několik věcí, které musíte udělat.

Clear Pond: Crappie nedělají dobře v bahnitých vodách, takže se ujistěte, že váš rybník má 18 až 24 palců čisté vody na vrcholu pro ně krmit.

populace predátorů: pokud nechcete, aby se crappie přelidnila, musí být přítomni predátoři. Zatímco predátoři sníží populaci crappie, přeživší budou obecně větší a srdečnější.

Černý Crappie: Ze dvou druhů je černá crappie vhodnější pro chov na farmě, protože mají tendenci dělat lépe v menších vodních útvarech.

Farm raising crappie není snadné, zvláště pokud chcete basy ve stejném těle vody. Vyžaduje pečlivé řízení, aby zajistilo, že populace crappie v rybnících a malých jezerech udržuje zdravou populaci.

související: