Jak tisknout PDF vzory-tisk, střih, šít

Sdílet tento článek:

pokud jste nikdy nezkoušeli vzor šití PDF, pak vám chybí. Nenechte se snažit něco nového zastrašit, protože naučit se tisknout vzory PDF je snadné s tímto průvodcem krok za krokem.

Jak tisknout PDF vzory
Jak tisknout PDF vzory

obsah

co jsou vzory PDF?

PDF šicí vzory jsou digitální soubory obsahující vše, co potřebujete k tisku a šití oblečení, deky, Hračky a další. Tradiční šicí vzory jsou vytištěny na tenkém hedvábném papíru a lze je zakoupit v obchodech s textiliemi. PDF vzory na druhé straně jsou ke stažení okamžitě což je jeden z nejpohodlnějších forem šití vzorů.

výhody PDF vzorů

  • často jsou levnější než komerční vzory.
  • můžete vytisknout vzor tolikrát, kolikrát chcete v různých velikostech. To je zvláště užitečné pro šití dětského oblečení, protože můžete tisknout velikosti, jak vaše dítě roste.
  • získáte je okamžitě a když se budete cítit jako šití, nebudete čekat, až půjdete do obchodu.
  • výběr dostupných vzorů PDF je úžasný a mnohem lepší než tištěné vzory. Většina nezávislých designérů nabízí moderní návrhy ve formě PDF.

nevýhody PDF vzorů

jedinou skutečnou nevýhodou PDF vzorů je čas potřebný k lepení kusů vzoru dohromady. Nicméně výhody daleko převažují nad tím. Jakmile jste nahráli několik sítí dohromady, budete si myslet, že to není žádný velký problém.

Jak tisknout PDF vzory

zde je krátké video jsem udělal pro vás ukazuje, jak snadné je tisknout PDF vzory a pásku své kousky dohromady.

Jak tisknout PDF vzory videa

Krok 1-Stáhnout

Stáhněte si vzor pomocí notebooku nebo stolního počítače. To je důležité, protože většina mobilních zařízení není nastavena pro stahování souborů PDF. Technologie se rychle mění a mám podezření, že se to brzy změní. Pokud se chystáte stahovat do mobilu, ujistěte se, že máte také nastavenou funkci tisku.

pokud si chcete vyzkoušet vzorek zdarma, Stáhněte si vzor králičí sukně. Na svém webu mám výběr vzorů šití zdarma.

zkuste soubor uložit někde v počítači, kde je v budoucnu snadné jej najít. U mnoha počítačů stahování automaticky přejde do složky pro stahování, takže pokud nemáte možnost, zkontrolujte nejprve.

 Jak tisknout vzory PDF
Jak tisknout vzory PDF

Krok 2-Otevřete

otevřete soubor v čtečce PDF, jako je Adobe Reader. Dobrou zprávou je, že se jedná o svobodný software. Většina počítačů by to měla mít již nainstalovanou, ale pokud vaše ne, můžete si ji zdarma stáhnout na http://get.adobe.com/reader/.

Krok 3-Vytiskněte vzor

v aplikaci Adobe Reader je to stejně jednoduché jako kliknutí na Soubor-Tisk.

nemusíte tisknout celý soubor, ale pouze stránky se skutečnými kusy vzoru. Zobrazí se pokyny na obrazovce počítače pro uložení inkoustu. Další výhodou prohlížení pokynů v počítači je, že můžete fotografie přiblížit, když potřebujete.

Uložte inkoust tiskem v režimu konceptu.

poznámka o měřítku

je opravdu důležité nastavit měřítko na „skutečná velikost“. Některé čtečky nebo tiskárny to mohou označit jako „škálování nastaveno na žádné „nebo“ 100% „nebo“ vypnout škálování“. I malé procento škálování může znamenat, že váš oděv bude příliš těsný.

 Jak tisknout vzory PDF-nastavení
Jak tisknout vzory PDF-nastavení

Krok 4-zkontrolujte měřítko

po vytištění stránek vyhledejte testovací čtverec. Všechny Treasurie testovací čtverce jsou 2 palce (5,1 cm). Ostatní návrháři mohou používat čtverce různých velikostí, takže zkontrolujte všechny poznámky v poli nebo v pokynech.

vyjměte pravítko a zkontrolujte, zda správně měří. Pokud tomu tak není, zkontrolujte nastavení tisku a zkuste to znovu.

pokud máte vzor s velkým počtem stránek, vytiskněte nejprve testovací čtvercovou stránku před tiskem celého vzoru. Nechcete plýtvat papírem, jen abyste si uvědomili, že to bylo všechno špatné.

 Jak tisknout vzory PDF-Tisk
Jak tisknout vzory PDF-Tisk

Krok 5-mřížka rozvržení

váš vzor půjde dohromady v mřížce. Zkontrolujte pokyny k vzoru pro rozvržení mřížky. Pokladní vzory jsou vždy očíslovány v jednoduché mřížce. Tento příklad má pouze 4 stránky.

 Jak tisknout PDF vzory-Grid
Jak tisknout PDF vzory-Grid

Krok 6-páska

Přizpůsobte okraje rámečků, abyste dali svůj vzor dohromady. Budete muset řezat podél některých okrajů rámů. Místo toho můžete okraje složit.

 Jak tisknout vzory PDF-řezání
Jak tisknout vzory PDF-řezání

zarovnejte okraje rámečků, které slepí vzor V nominovaném rozvržení mřížky pomocí lepidla nebo lepicí pásky.

Jak tisknout PDF vzory-Tape
Jak tisknout PDF vzory-Tape

Krok 7-Cut

pokračujte po zbytek mřížky a jste připraveni začít řezat. Většina PDF šití vzory jsou multi-velikosti, takže stačí snížit na barevné čáry pro požadovanou velikost.

 Jak tisknout vzory PDF-vystřihněte vzor
Jak tisknout vzory PDF-vystřihněte vzor

Jak tisknout vzory PDF – na závěr

Děkujeme, že jste si přečetli vše o tom, jak tisknout vzory PDF. Pokud jste uvízli v jakékoli fázi, obraťte se na návrháře vzorů, protože obvykle rádi pomohou.

nyní víte, jak vytisknout vzor pdf, můžete začít šití!

nakupujte vzory na www.pokladnice.com

bloomer pattern
Jak tisknout PDF vzory
  • PDF šicí vzory
  • jak používat šicí vzory

5/5 – (21 hlasů)