Jak nainstalovat Glype na server Ubuntu?

Glype je webový proxy skript napsaný v PHP se zaměřením na funkce, funkčnost a snadné použití. V tomto příspěvku vysvětlím, jak nainstalovat Glype na server Ubuntu. Webový proxy skript může být hostován na webových stránkách a poskytuje proxy službu uživatelům prostřednictvím webového prohlížeče. Stahuje požadované webové stránky, upravuje je pro kompatibilitu s proxy a předává je uživateli. Proxy, jako je Glype, se běžně používají pro anonymní prohlížení a obcházení cenzury a dalších omezení stanovených určitými zeměmi a pracovními prostředími. Jeden může používat Glype proxy server soukromě nebo zpřístupnit veřejnosti. Ve skutečnosti, pokud nechcete jít potíže (což není) nastavení Glype, tam jsou milí lidé na Glype forum, které sdílely své proxy pro veřejné použití. Při procházení glype proxy se vaše IP adresa serveru (spuštěná glype) zobrazí jako IP adresa vašeho aktuálního systému. Ale my v htpcBeginner, najít způsoby, jak učinit váš Linux domácí server ještě užitečnější. Pojďme tedy do toho a nainstalujte Glype na server Ubuntu.

funkce Glype

Glype je zdarma pro osobní použití a je cenově dostupný pro komerční použití. Mezi jeho klíčové funkce patří:

 • Plug and Play. Jednoduše nahrát, konfigurovat a jít!
 • ovládací panel správce pro snadnou správu a konfiguraci.
 • podpora JavaScriptu poskytuje zvýšenou kompatibilitu s webovými stránkami.
 • skinovatelný. Systém motivů umožňuje přizpůsobení vašeho serveru proxy.
 • řízení přístupu blacklist uživatelů podle IP adresy a webových stránek podle názvu domény.
 • integrace BlockScript® chrání proxy blokováním zadaných zemí, filtrováním společností, škodlivým provozem, roboty a pavouky a dalšími.
 • jedinečné adresy URL poskytují větší soukromí tím, že vyprší adresy URL v historii prohlížeče na konci relace prohlížení.
 • pluginy umožňují snadnou instalaci úprav specifických pro daný web. Užitečné pro přidávání nových funkcí na webové stránky.
 • Pokročilé možnosti umožňují uživatelům měnit jejich user-agent a referrer, spravovat cookies a odstranit JavaScripty a Flash.
 • zobrazitelný zdroj a webmasteři mohou zdrojový kód upravit podle podmínek licence.

Glype nemusí mít tolik funkcí jako vyhrazená služba VPN, jako je PureVPN, ale pokud již provozujete server, je to pěkný malý doplněk pro rozšíření serveru.

požadavky

lze nainstalovat Glype na server Ubuntu nebo ve skutečnosti na jakýkoli server, který tento požadavek podporuje. To zahrnuje placené hostingové prostory, jako jsou HostGator nebo GoDaddy. Existují pouze 2 hlavní požadavky:

 1. webový server, který je nainstalován jako PHP5+. Pokud na vašem serveru Ubuntu nemáte spuštěný webový server, podívejte se na naše průvodce instalací webového serveru Apache, instalací PHP a konfigurací PHP.
 2. cURL enabled – pokud jste postupovali podle našich návodů k instalaci a konfiguraci PHP, měli byste mít cURL enabled. Pokud ne, můžete nainstalovat cURL pomocí níže uvedeného příkazu.
sudo apt-get install curl php5-curl

poté znovu načtěte server Apache:

sudo service apache2 reload

i když již máte nainstalované výše uvedené dva balíčky, není při spuštění výše uvedených příkazů žádná újma. Pokud chcete zkontrolovat, zda je povolena podpora cURL, můžete vytvořit soubor phpinfo.php v kořenovém adresáři vašeho webového serveru s následujícím obsahem:

< ?phpphpinfo();?>

poté otevřete soubor v prohlížeči a vyhledejte něco takového:

kontrola podpory Curl
kontrola podpory Curl

jakmile se ujistíte, že je povolena podpora cURL, můžete odstranit soubor phpinfo.php a pokračovat v instalaci Glype na Ubuntu.

nainstalujte Glype na Ubuntu Server

Stáhněte si nejnovější verzi Glype odtud a extrahujte soubor zip. Přečtěte si INSTALL.txt. Poté nahrajte obsah na svůj webový server. V tomto případě předpokládáme, že Glype je nainstalován v kořenové složce (/var/www).

Glype soubory a složky
Glype soubory a složky

poté zadejte oprávnění k zápisu do složky tmp a souboru includes/settings.php zvýrazněného na obrázku výše. Můžete použít následující příkazy:

sudo chmod 775 /var/www/glype/tmpsudo chmod 775 /var/www/glype/includes/settings.php

ujistěte se, že používáte správnou cestu, která platí ve vašem případě. Jste hotovi (téměř dobře). Instalace Glype na Ubuntu je tak snadná.

přístup k Glype

po nahrání souborů Glype a nastavení požadovaných oprávnění můžete přistupovat k Glype prostřednictvím webového prohlížeče. Můžete k němu přistupovat pomocí názvu domény nebo IP adresy vašeho serveru:

http://www.domain.com/glypeorhttp://XX.XX.XX.XX/glype

XX.XX.XX.XX je externí IP adresa vašeho serveru.

při prvním použití Instalace

při prvním přístupu k webovému proxy serveru Glype se zobrazí následující obrazovka:

Glype první použití Instalace
Glype první použití Instalace

ujistěte se, že neexistují žádné chyby (červená pole) a zobrazí se zpráva, která říká, že můžete pokračovat v instalaci Glype na Ubuntu. Zadejte silné uživatelské jméno a heslo pro vytvoření účtu správce. Netřeba dodávat, že si je pamatujte, protože je budete potřebovat, abyste znovu vstoupili do oblasti Správce.

konfigurace Glype

jakmile se přihlásíte, vstoupíte do administrátorské oblasti Glype, kde můžete nakonfigurovat různá nastavení, abyste zajistili, že Glype funguje tak,jak chcete. Nejprve změňte uživatelské jméno a heslo z výchozího na něco silného. Vývojový tým Glype odvedl skvělou práci tím, že poskytuje tipy a popisy pro různá nastavení. I když jsou samovysvětlující a mohou být ponechány na jejich výchozí hodnoty, brzy vám přineseme základní průvodce konfigurací a zabezpečením.

anonymní surfování s Glype Web Proxy

po instalaci a konfiguraci stačí navštívit stránku Glype a zadat adresu, kterou chcete anonymně procházet. Rozhraní vypadá velmi podobně jako vyhledávací stránka a je uvedeno níže:

Glype Proxy domovská stránka
Glype Proxy domovská stránka

život můžete ještě usnadnit pomocí pluginů, jako je Proxilla pro Firefox. Pokračujte nainstalujte Glype na Ubuntu a použijte svůj vlastní webový proxy pro anonymní surfování po webu a obcházení omezení přístupu k internetu.